← Alla frågor

Vecka 32

Vilken vecka?

louijse · Ställd 2011-05-27 · Uppdaterad 2026-09-12

I vilken vecka började ni tvätta bebis kläder? :) är nu i vecka 33 och funderar på när jag ska börja tvätta alla kläder osv..

Skriv ett svar

6 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

Jag tvättade mina bebiskläder redan i vecka 18 kanske. Satt dom pånytt på snabb program, sköljde utan medel i endast 30 gradigt vatten för ca. 1 vecka sedan. Själv tänker jag inte tvätta dom igen eftersom dom inte blir smutsiga när di ligger i lådor. :) tror det är helt beroende på vad man själv vill. :)

0
Anmäl innehåll

Vad roligt att man får något svar.. ha-ha

0
Anmäl innehåll

Jag tycker att du ska börja när du känner för det:) Det blir ju en del maskiner med tanke på att de kan färga av sig. Jag är i vecka 28 och började tvätta kläder för nån vecka sen.

0
Anmäl innehåll

jag har tvättat bebiskläder lite eftersom jag fått/köpt dem =) sen så har jag använt parfymfritt tvättmedel.

0
Anmäl innehåll

Okej :) Måste också köpa parfymfritt tvätt och sköljmedel innan jag börjar tvätta.

0
Anmäl innehåll

Jag är i v 36 o har inte börjat tvätta än. Bara kläder till bb väskan. Ska nog göra det nästa v=)

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Måste man ta gravtest på morgon urinet? Hur tidigt kände du av att du var gravid? Skillnad på ömma bröst vid pms och graviditet? · Vecka 2 Nidblödning? Missfall? Jättetidig mens? när börjar magen synas hos förstföderskor · Vecka 12