vad i h*lvete är felet?
93-Ida · Ställd 2011-04-02 · Uppdaterad 2026-09-12
vad kan det vara? är det svårare att bli gravid när man fått en bebis för snart nio månader sen? jag förstår absolut ingenting, ville kanske mest skriva av mig, någon som varit med om samma?:) tips mottages gärna,
3 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
Usch, kan bara förställa mig när man vet att det har funkat förut. Det kanske bara inte vill ta sig, sluta o tänk på det och ta det som det kommer. :) Det är väl det ända tips jag kan ge :)
Anmäl innehåll
gumman du ska lugna ner dig både för din skull o för din familj du blir ju säkert gravid igen stressa bara inte jag fick min pojk för 2 månader sen utan att tänka att jag vii bli gravid blev jag det direkt är i vecka 4 nu och är hur glad som helst men tänk inte på det så blir du säkert gravid önskar dig all lycka ;)
Anmäl innehåll
Låt det ta sin tid. :) Det händer när det är dags och lär inte dröja länge. Kan dock vara svårt att bli gravid om man stressar, bästa är njutnings sex och mycket närhet. :) Och missfall kan också ske av stress, du kanske behöver lite lugn? Lycka till! Kram
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in