← Alla frågor

Vecka 32

Vad är det jag känner?

Jenni · Ställd 2011-06-20 · Uppdaterad 2026-09-18

Jag har mensvärk från och till och så får jag ont i nedre ryggen också. Det känns väldigt intensivt. Det gör ondare än den mensvärken jag hade när jag skulle få mens.. Men det är bara typ x 5.

Magen blir inte hårdare.

Har googlat det men hittar inte mkt till svar. är det vanliga sammanragningar eller är det början till värkar? Och bör jag ringa in till förlossningen?

Skriv ett svar

3 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

hur långt är du gången?

0
Anmäl innehåll

Oj glömde skriva, 32+3

0
Anmäl innehåll

jag känner så där och jag ringde förlossningen och de sa att det lät som värkar. Men jag är i v 36+6. Du kanske borde ringa och fråga någon BM eller förlossningen?

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Måste man ta gravtest på morgon urinet? Hur tidigt kände du av att du var gravid? Skillnad på ömma bröst vid pms och graviditet? · Vecka 2 Nidblödning? Missfall? Jättetidig mens? när börjar magen synas hos förstföderskor · Vecka 12