← Alla frågor

Vecka 24

Trött i kroppen??

madde70 · Ställd 2012-05-09 · Uppdaterad 2026-09-11

Hejsan!Är det någon mer som känner att dom är helt slut i hela kroppen??Tycker tom att det är jobbigt att borsta håret och sådana grejor.Fär ont i benen bara jag gått ut till postlådan..pust..

Ha en bra dag/kram

Skriv ett svar

2 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

ja, jag är också väldigt trött i kroppen. men jag jobbar heltid, du med kanske? vissa dgr har jag mycket energi, sen andra blir jag väldigt trött. men det är inte så konstigt.. det är ett liv som växer i magen på oss. har du kollat ditt järnvärde och allt sånt där? jag har lågt järnvärde, äter järntabletter men är ändå trött. så det är helt normalt.

0
Anmäl innehåll

du kanske mår bättre nu förhoppningsvis? jag är supermatt liksom i hela kroppen sen några dagar tillbaka. är helt slut. igår fick jag gå hem från jobbet för jag bara grät och grät. det har nog varit mkt press och detta kan nog spela in. men barnmorskan rådde mig iaf till att äta mycket jordgubbar och även dricka lite men hela tiden, alltså många små klunkar, ej ett helt glas i taget för då vill kroppen bara kissa ut det. har testat men vet inte riktigt om jag mår bättre, känner mig fortf väldigt trött. jobbar också heltid. minst.... hoppas du mår bättre och kanske tipsen kan hjälpa dig.

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Någon som varit ung och steriliserat sig? · Vecka 26 Vanligt att vara utan symptom? Hur viktigt är det att ta gravtest med morgon-urinet? · Vecka 3 Törstig och torr i mun · Vecka 5 Extremt tidiga tecken på graviditet? HJÄLP