rödbrutningna flytningar som luktar
ElinSodrin · Ställd 2012-10-07 · Uppdaterad 2026-07-27
Är i vecka 8+4
Det är typ bruna flytningar som luktar lite annorlunda.
4 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
Det tror jag inte. Hade röd/bruna flytningar nästan dagligen ibland riktigt blod ända till vecka 13-14. Är nu i v 33 å det sparkar å lever i magen. Jag hade dessa blödningar från v 4-5 nån gång. Kan vara moderkakan som ligger för långt ner. Ring din bm å kräv ett UL. Det gjorde jag, å efter mycket tjat å telefonsamtal både hit å dit så fick jag komma in. Det värsta som finns är ju liksom att inte veta. Man kan ju inte tänka på annat. Lycka till.
Anmäl innehåll
Tack. Känner mig mycket lugnare. Mår ju fortfarande illa och har ömma bröst. Ska ringa imorgon och kräva ett ul :)
Anmäl innehåll
Tycker jag absolut att du ska göra. Överdriv gärna (gjorde jag) å säg att du mår såååå dåligt å inte riktigt klarar av vardagen el liknande. Dom kommer ju säga att om det är ett pågående missfall då finns ändå inget å göra. Men det fattar man ju. Det e bara ovissheten som kan knäcka en.
Anmäl innehåll
Ja det ska jag göra! fick missfall för många år sedan också, det ska jag ta upp och så ska jag säga att jag mår sååå dåligt att jag inte kan jobba för jag är så orolig. Tack för tipsen :)
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in