Pojknamn - blir galen
saraarkbark · Ställd 2013-01-03 · Uppdaterad 2026-10-26
17 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
Får jag en tös då är det en Melissa, fastän det är ett vitvarumärke på både. diskmaskin och elvispen. Så vill du att pojken ska heta Milo så håll fast vid det! :-D
Anmäl innehåll
Jag tycker Melvin är jättefint =)
Anmäl innehåll
Jag tycker Liam är fint:)
Anmäl innehåll
Jag tycker att Milo är jättefint namn, så kör på det ha även andranamn som passar till.
Anmäl innehåll
Milian heter en väns son :)
Anmäl innehåll
jag vet att jag själv blir irriterad när någon säger att "det namnet är inte fint, el att det inte passar". tycker du ska köra på det som du tycker är fint o skita i alla andra, det är ju ditt barn .. milan lät fint :)
Anmäl innehåll
Mina söner heter Emilian och Theo :)
Anmäl innehåll
Milo är jättefint glömde jag ju säga :D
Anmäl innehåll
Jag vet hur det känns o ha ett namn/smeknamn som även djur har, inte kul.. jag kallas Sigge, t.o.m pojknamn i sverige fast att min kollegas dotter också kallas sigge..Milton, Kevin. Tilian, lycka till
Anmäl innehåll
Milian - det gillar jag!! Haha, melissa var jættefint! Førstår att du væljer det. Men jag ær rædd att han blir mobbad :( jag vet t.o.m føera hundar som heter milo.. Men å andra sidan heter djur massa nænniskonamn nu før tiden! Så vi får se :) tack før hjælpen hørrni :))
Anmäl innehåll
Kul! :) det är jättefint! Milo också!
Anmäl innehåll
Tristian, Love, Mikael!
Anmäl innehåll
Mio då? Mina heter Elias och zakarias :)
Anmäl innehåll
Som ett Bob Dylan fan gillar jag Dylan :)
Anmäl innehåll
Nico heter min son och min lilla kille som ligger i magen just nu. skall heta Leo.
Anmäl innehåll
Välj det du vill ha. Folk i omgivningen vänjer sig snabbt även om första reaktionen kan vara lite "elak". Mina svärföräldrar var jättedumma med namn till vår lille. Vad vi än sa så skrattade de o sa att så kan han ju inte heta. det blev inte helt bestämt förrän vi skickade in lappen till skatteverket, och då fick de acceptera det. Nu kan de inte tänka sig nåt annat.
Anmäl innehåll
Ååh grattis till graviditet nr 2! ;) Tycker absolut du ska välja det du/ni känner för även om andra tycker det är konstigt pgr det som du säger. :P
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in