← Alla frågor

Ont vid ÄL ??!

Jenny1985 · Ställd 2011-05-03 · Uppdaterad 2026-09-12

Jag har nu ägglossning, tog 2 test igår (kl.7 o kl 21, lika starka), tog ett idag (kl 13, lika starkt)

Så det finns ingen tvekan om att ägglossning sker, min undran är varför det gör ont, mer ont om jag trycker benet upp mot vänster sidan ??

Ingen smärta jag inte klarar men lite obehagligt är det allt o kanske ngn av er känt så o vet vad det kan va ?? Tacksam för svar :)

Skriv ett svar

2 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

jo många känner av när de har ÄL, de är helt vanligt faktist. men varför man har de vet jag inte... men de e nog ingen fara.. efter att jag började med ÄL-testen märkte jag också att jag har lite svag värk specielllt vid ryggen vid ÄL, de var inget jag hade reagerat på tidigare när jag inte höll koll på ÄL.. du behöver inte oroa dig =)

0
Anmäl innehåll

Jag oroar inte mig direkt, bara fundersam varför :) Har inte haft såhär ont på dessa månader vi har försökt o visa ggr provat med Äl-test. men men det är säkert inget farligt, tror jag absolut inte. Tycker det borde finnas ngn häftig förklaring :) Kroppen är trots allt en cool manik hehe

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Måste man ta gravtest på morgon urinet? Hur tidigt kände du av att du var gravid? Skillnad på ömma bröst vid pms och graviditet? · Vecka 2 Nidblödning? Missfall? Jättetidig mens? när börjar magen synas hos förstföderskor · Vecka 12