← Alla frågor

Ni som haft nidblödning

Linkan · Ställd 2012-03-07 · Uppdaterad 2026-09-09

Hur var de när ni hade nidblödning.?

När fick ni de?

Hur länge varade de?

och hur mycket blödde ni?

Skriv ett svar

2 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

jag har inte haft nidis, och är inte gravid. Men jag vet att det inte är vanligt med nidis, de som får det varierar mäng och längd på nidisen endel har bara nån droppe rosa flytning medans andra har flera dagars blödning.

0
Anmäl innehåll

Är gravid v37, har inte haft nid men är aktiv här på sidan och har kompisar som varit gravid. Det är helt olika. Bara du inte har ont när du får blödning så ska det vara ok. Kom ihåg att slemhinnorna är känsligare som gravid och blöder lättare. Kanske att man är torr eller att man har haft samlag. Annars ring din BM och rådfråga dem.

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Måste man ta gravtest på morgon urinet? Hur tidigt kände du av att du var gravid? Skillnad på ömma bröst vid pms och graviditet? · Vecka 2 Nidblödning? Missfall? Jättetidig mens? när börjar magen synas hos förstföderskor · Vecka 12