← Alla frågor

Vecka 36

Nervös..många frågor nu..

malinse · Ställd 2012-01-14 · Uppdaterad 2026-07-26

Ska träffa läkare och bm nu på måndag och diskutera igångsättning. Vad frågar dom? Vad kollar dom? Hur? Många frågor som snurrar nu i huvudet! Någon som vet? Urk!!!

Skriv ett svar

6 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

Oj. Synd att det är helg nu, annars hade du kunnat ringa till BM och frågat. Varför ska du sättas igång?

0
Anmäl innehåll

har ont av mina förvärkar och foglossningar och de blir bara värre nu..

0
Anmäl innehåll

säg att du ska sättas igång 23:e ;)

0
Anmäl innehåll

hehe joo kan försöka :) men de vill ju helst man ska ha 37fulla veckor och de är den 26.e

0
Anmäl innehåll

Ojdå, Det var en svår fråga, mIg satte dom igång i vecka 37 pga att sonen vägde nästan 5kg enligt ulet, så kan nog inte svara dig hälst vill dom ju att man går 40veckor så barnet lär sig andas själv osv, Men kan du inte be om citadon det hjälper i mot allt jag hade också mycket krongel nu med mitt andra barn, förverkar hela tiden och foglossningar till gud vet vad.

0
Anmäl innehåll

Jag fick en hinnsvepning då dom kænde att livmoderhalsen var næstan mogen. Så gav jag mig inte och sa att jag inte drog innan jag fått det :)

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Någon som varit ung och steriliserat sig? · Vecka 26 Vanligt att vara utan symptom? Hur viktigt är det att ta gravtest med morgon-urinet? · Vecka 3 Törstig och torr i mun · Vecka 5 Extremt tidiga tecken på graviditet? HJÄLP