När kommer gravid symptomerna?
aandersson · Ställd 2012-04-17 · Uppdaterad 2026-09-05
8 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
ja man kan känna dom snabbt. två v e ju ändå rätt långt att vara oskyddad på.
Anmäl innehåll
men varför oskyddat när ni inte vill ha bebis?=) mitt grav.test visade + efter 6 dagar
Anmäl innehåll
nä förstår ej varför ni våga ha oskyddat om ni ej vill ha en liten beis, de e ingen lek att göra abort liksom =( de e sjukt jobbigt o smärtsamt, har gjort de sj så jag vet liksom.
Anmäl innehåll
Du skriver ju på din sida att du gjort ett test som visat positivt?
Anmäl innehåll
Det var ju för ca ett ¨år sen!?
Anmäl innehåll
Jag har en dotter på ett år, jag har haft P ring men var tvungen att ta ut den av personliga skäl. Kan inte ha p-piller pga att mitt humör blir totalt up och ner, oansvarigt att vara oskyddad. har haft sex typ 4 ggr under denna tid och tro mig ja vet att de inte är en dans på rosor att göra en abort. men inget skydd funkar och tyvärr kan inte min pojkvän ha kondom heller, någon som har tipps på nått som är totalt hormonfritt som inte är Spiral?
Anmäl innehåll
har du testat p-plåster?? det har jag hört att har varit okej för andra som varit mycket känslig mot andra preventivmedel.. kanske din bm har någo tips isåfall.. lycka till!
Anmäl innehåll
Jag fick oregelbunden mens pga av p-ring, när jag hade haft mens i tre veckor utan uppehåll besökte jag gyn. Det visade sig att jag var gravid. Men den gången blev det missfall. När jag blev gravid den här gången märkte jag av symptom redan vid utebliven mens. Illamående, doft- och matkänslighet , tunga bröst och enorm trötthet! Ta ett gravtest om ett par veckor så får du säkert ett riktigt svar!
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in