← Alla frågor

Vecka 7

När kom er mage?

saraarkbark · Ställd 2012-11-02 · Uppdaterad 2026-09-05

Ær gravid i v7, (8 imrgon) med andra barnet. magen har redan væxt, øm och spænd och byxorna ær alltid uppknæppta. Snart blir der mammaklæder. Redan! Till frågan, jag vet att magen kommer tidigare med andra barnet. Nær fick ni er mage med andra barnet? :)

Skriv ett svar

6 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

Någon gång mellan v.14-15 :))

0
Anmäl innehåll

Min mage började synas i v 8-9 :)

0
Anmäl innehåll

\"Svullenmagen\" kom runt vecka 7 med första, och den här gången kom den redan i vecka 5. Är nu i vecka 10 och måste ha mammabyxor ha ha. Riktiga bebismagen kom runt vecka 17-18 med första, så vi får se när den kommer den här gången :)

0
Anmäl innehåll

Mammabyxor åkte på i v 8 med andra barnet dock så blev det ingen riktig kula fören runt v 25

0
Anmäl innehåll

Okej :D tack før hjælpen!!

0
Anmäl innehåll

Jag såg ut som att jag ätit för mycket godis fram till vecka 16. Efter det sa det pang och blev en rund och go bebismage :)

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Någon som varit ung och steriliserat sig? · Vecka 26 Vanligt att vara utan symptom? Hur viktigt är det att ta gravtest med morgon-urinet? · Vecka 3 Törstig och torr i mun · Vecka 5 Extremt tidiga tecken på graviditet? HJÄLP