← Alla frågor

Nån som fått spökstreck...

Missmamma · Ställd 2014-11-26 · Uppdaterad 2026-09-13

Har fått spökstreck 3 gånger nu, 2 bilder finns i min dagbok... Men tänkte kolla om de är fler som råkat ut för det? Känns lite irriterande men vafan de e en kul grej och testa :)

Skriv ett svar

6 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

Beundrar att du orkar ta så mycket test. Jag hade aldrig orkat.. Håller tummen för dig!!

0
Anmäl innehåll

Jag fick 20 gratis tester av testlaget så har jag massa att testa lch leka lite med för har ett clear blue som väntar ifall mensen är sen men sålänge kan ja slösa :) men känns lite surt att de blir spökstreck på många :/

0
Anmäl innehåll

Det är vanligt med spökstreck (dvs att man ser ytan där färg ska fästa vid ett positivt resultat) på den där typen av test :) Så ingen fara! :)

0
Anmäl innehåll

Ja jag kommer bara lita på ett digitalt sen för känns som så otydliga och biliga test men gratis är gratis så vad förväntar man sig :)

0
Anmäl innehåll

Jag har använt mig av många tester av den sorten som du använder och min erfarenhet är mycket god. Har plussat 2-3 dagar innan BMI. Och jag vill mena att de gångerna har det varit väldigt tydliga streck, om ändå ganska svaga ibland. Men jag vet också att testen är ganska opålitliga och det gäller att hantera dem rätt ang urinmängd och avläsningatid inom 15 minuter. Men jag önskar dig lycka till för framtida pluss :-)

0
Anmäl innehåll

Fick så jag med . Testa om ngn dag , mitt blev starkare då

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Måste man ta gravtest på morgon urinet? Hur tidigt kände du av att du var gravid? Skillnad på ömma bröst vid pms och graviditet? · Vecka 2 Nidblödning? Missfall? Jättetidig mens? när börjar magen synas hos förstföderskor · Vecka 12