Nån mer som aldrig har blött?
Linneaa · Ställd 2012-07-29 · Uppdaterad 2026-09-13
6 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
Dom enda gångerna jag blött vid graviditet är efter samlag så det kan man ju inte riktigt räkna.Verkar vara väldigt vanligt att göra det.Man förknippar ju nästan alltid blod med missfall tyvärr..
Anmäl innehåll
Jag blödde inte en endaste droppe under min graviditet, inte förrän hon skulle ut det vill säga :) det är nog väldigt individuellt tror jag.
Anmäl innehåll
den första grav. blödde jag ingeting denna gången känner jag ont i magen och har blödit. det är vanligare än jag hört innan att man blöder jag trodde det hörde till ovanligheten men har ändrat uppfattning om det.
Anmäl innehåll
Blödde aldrig vid första grav. och hade heller inte hört någon jag känner som hade blött. Har haft en jättekraftig blödning i v.13 vid denna grav och trodde på en gång de var mf, även gynläkaren trodde de var mf först men det berodde visst på något brustet blodkärl som är en rätt vanlig förklaring till blödning vid graviditet.
Anmäl innehåll
Blödde ingenting :)
Anmäl innehåll
okej! Känns nästan som att det är mer vanligt att blöta lite än att inte göra det alls, iallafall att ha en nidblödning, men jag blöder hellre ingenting alls än att göra det. så jag är glad :)
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in