← Alla frågor

Vecka 22

Någon som mår illa av ENDAST äppeljuice?

reistad · Ställd 2010-07-23 · Uppdaterad 2026-09-08

Är i v22 nu och har endast kännt mig illamående utav äppeljuice, någon annan som också gör det? Blir helt dåsig utav det. Kanske ska sluta med det? Kram :)

Skriv ett svar

6 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

Jag mår också lite illa av apelsinjuice, eftersom jag får sura uppstötningar av det. Hehe ja du kanske ska låta bli de om du mår illa av de :P

0
Anmäl innehåll

Det är så gott så det är jobbigt att sluta :) Kan bero på det kanske, med tanke på att jag också får lite sura uppstötningar :P Tänker aldrig så långt, haha!

0
Anmäl innehåll

Apelsinjuise gör mig illamående. Men kan inte låta bli ett glas när det är så gott :)

0
Anmäl innehåll

Själv är jag tvärt om MÅSTE dricka juice varje dag helst äpple, kan lätt dricka upp en 2l bravo om dagen =)

0
Anmäl innehåll

Samma här jag är typ beroende av äppeljuice och kan också lätt dricka 2 l om dagen=)

0
Anmäl innehåll

apelsinjuice kan jag dricka i mängder :)

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Någon som varit ung och steriliserat sig? · Vecka 26 Vanligt att vara utan symptom? Hur viktigt är det att ta gravtest med morgon-urinet? · Vecka 3 Törstig och torr i mun · Vecka 5 Extremt tidiga tecken på graviditet? HJÄLP