← Alla frågor

Någon som kan hjälpa mig?!

ImJustNoBody · Ställd 2011-02-10 · Uppdaterad 2026-09-14

Hejsan!

Jag har efter 4 år börjat med en kur puregon. Och för nio dagar sen hade jag ägglossning efter en ovitrelle spruta!

Jag undrar då, hur länge efter äl kan man testa sig? Är det 14 dagar som gäller?! Jag blir så
Snurrig! Måste ju äta primolute nor för att få
Blödning varje månad.

Och sen undarar jag om det finns någon annan själ där
Ute som håller på med någon behandling för att äntligen få det där + på stickan? Så skriv gärna vore trevligt att ha någon att prata med som faktist är med om samma sak.

Hoppas alla andra ute får sin bebis eller sitt + snart många kramar

Skriv ett svar

2 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

hej! Jag håller inte på med samma som du. men hade gärna velat prata mer med dig. Jag väntar också på ett pluss :) ska se nu på söndag om det är nått pluss kan tror inte det tyvärr

0
Anmäl innehåll

Hej,, jag har själv ätit pergotime och det funka inte efter det fick jag pregnyl och det funka inte heller sista gången fick jag puregon och pregnyl tillsammans och det funka inte heller.. Så ja mår skit men hoppas hoppas det går bra för dig och du blir gravid. Du kan så klart testa dig typ samma dag som du ska ha din mens. (om den inte kommer) Lycka till!!

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Måste man ta gravtest på morgon urinet? Hur tidigt kände du av att du var gravid? Skillnad på ömma bröst vid pms och graviditet? · Vecka 2 Nidblödning? Missfall? Jättetidig mens? när börjar magen synas hos förstföderskor · Vecka 12