Någon med erfarenhet av Celavi, Regnställ?
jessica03 · Ställd 2013-12-29
Egentligen vill jag ha Didriksons regnställ (som sägs vara bäst i test) men då jag bara hittat storlek 90 i dem och jag har hört att deras kläder är rätt stora i storlekarna så är jag rädd att han drunknar i det.
Eller har ni andra fyndigaförslag? :) Skulle troligen även behöva köpa en större vinteroverall också...
4 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
glömde säga att grabben är runt 1,5 år så han far och flänger överallt ute :)
Anmäl innehåll
Vi har didriksons regnställ till sonen på 19 månader super nöjda, han började använda det när han va ca 1 år och 3 månader och det va inte överdrivet stort :)
Anmäl innehåll
Kanske inte finns på rea men tacka vet jag polarn o pyret.
Anmäl innehåll
Kan annars varmt rekommendera kappahl regnkläder av märket Kaxs. 10.000 i vattenpelare och är slittåliga som tusan. De regnställ som jag har haft till dotterns (även deras overall) ser ut som nya!! Och då är de välanvända och hon har aldrig varit blöt!
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in