libero startkit, nån som vet?
varginnan · Ställd 2011-06-04
Jag ska föda på huddingesjukhus i stockholm, är det någon som vet om man får ett sådant kit där?
Förrut har man ju aldrig fått ett sådan box så det hade varit kul att få.
Ni vet att man får en gratisbox på babyland av pampers , man skriver ut på nätet via deras sida och sedan hämtar man ut det på babyland. Denna gång innehöll det en blöjhink, blöjor lite info ,nappflaska en bok till småbarn. Kan vara bra att veta=)
6 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
Kika här för mer gratisboxar: http://www.blimamma.se/lista-pa-gratis-baby-och-gravidboxar.html
Anmäl innehåll
Jag födde på Huddinge för tio dagar sen o då fuck vi både libero o pampers start väska :)
Anmäl innehåll
på östra och mölndal får man startpaket när man åker hem från bb.
Anmäl innehåll
pamper gratisbox kan man hämta hos babyland, babyfroffsen eller barnens hus. Men det är svårt att hämta en på varje ställe, men kanske lättare om mannen hämtar en och jag än? =)
Anmäl innehåll
men på vissa sjukhus får man pampers startpåse istället för Libero. Jag födde på Ystad BB (skåne)..men nu va det ju inte här du skulle födda..men ändå ;)
Anmäl innehåll
Jag födde på KS och där fick vi typ 4 olika :P En massa prylar var det till både mig och bebis. :) Lycka till och hoppas det går bra för dig!
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in