Känns normalt, men är det?
JeeA87 · Ställd 2012-06-13 · Uppdaterad 2026-09-15
Men till frågan,
jag tror det är ganska normal att bara känna lill*n i magen ibland nu så här långt in i grav, med tanke på att h*n sover väl mer rutinerat nu? Eller är det jag som är ute och cyklar?
För när jag verkligen känner av h*n så känner jag det verkligen.
Tack för svar!
4 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
Jag tror det ar lite individuellt hur mycket ens bebis kanns. Det ar ju betydligt mindre plats i magen nu mot slutet. Sa harda sparkar eller liknande som dem kunde gora i v. 20-30 lar dem inte kunna gora langre. Men min lilla flicka i magen sprallar och ror sig oerhort mycket och jag ar i v. 38+4. Jag kanner skillnad i att hon inte ha lika mycket plats, men hon utnyttjar platsen hon har till fullo :)
Anmäl innehåll
Oki, tack för ditt svar. Ja herre sparkar pyret så känner jag de ju verkligen, men är inte lika intensvit som det var innan.. Men beror väl på platsen hehe :)
Anmäl innehåll
Jag är i v.37+3 idag, och jag känner inte av bebisen lika mycket längre. Nu är det som du säger oftare på "rutin" och den verkar sova ofdtast vid samma tid på dagarna. Sparkarna och slagen är inte längre så brutala utan mer som stora puffar. http://Susse.blogg.se
Anmäl innehåll
Ja Jag e i v 38+3 o bebisen i min mage e jätte aktiv, vänder o har sig fortfarande , o visst kan dom sparka hårt, ja jävlar, o ont gör de :p min bebis e fixerad o kan ändå röra sig som attans. Så ja vi alla har de olika där inne i magen, vissa känner bara 3gånger om dagen kanske andra 300 som mig haha :) hoppas bebis e trött när den kommer ut :p
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in