← Alla frågor

Vecka 6

kan någon hjälpa?

okheei · Ställd 2013-09-30 · Uppdaterad 2026-07-26

har två frågor som jag hoppas någon av er kan svara på. 1. Det är många som har en veckovisare med tex en baby eller napp som visar vilken vecka man e i på sin profil, å hur många dagar de e kvar t bf osv, men jag hittar verkligen inte hur man lägger dit den, kan någon vänlig själ förklara för mig? & min andra fråga är - jag har sett på många profiler folk som har saker uträknat så som, befruktning ägde rum, osv osv osv fram till den dag bf är, kan någon hjälpa mig där med så jag kan göra så?=) Tack!

Skriv ett svar

3 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

På min iphone så går jag på in AppStore och skrev gravid app. Fick fram massa val. Jag valde en app där jag antingen skriver sista mensens första dag eller bf dagen. Och den vissar hur många procent har gått hur många dagar det har gått och är kvar, ja mm. Och så läser man varje vecka vad det händer med bebisen och mamman :)

0
Anmäl innehåll

Du kan göra allt det när du redigerar din "om mig" sida. Sen det med datumen skriver man in från gravidkalendern där det står "och lite datum" och sen kopierar man det och sätter in i sin "om mig" sida.

0
Anmäl innehåll

Veckovisare kan du få genom att klistra in [ticker] i din presentation. Sen kan du kopiera adressen till visaren och använda i din forumsignatur tex (tror jag). Kram

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Någon som varit ung och steriliserat sig? · Vecka 26 Vanligt att vara utan symptom? Hur viktigt är det att ta gravtest med morgon-urinet? · Vecka 3 Törstig och torr i mun · Vecka 5 Extremt tidiga tecken på graviditet? HJÄLP