← Alla frågor

Inskolning under studier

elvan91 · Ställd 2013-05-31 · Uppdaterad 2026-09-05

Ja nu är det såhär att min grabb har fått förskoleplats 21:e augusti. Jag börjar skolan 12:e augusti. Ingen chans att han kan börja tidigare då förskolorna här öppnar i augusti... Hur sjutton fixar man med inskolningen samt skolan? Endast svar från de som varit i samma situation som löste det på nåt sätt?!

Skriv ett svar

1 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

Jag hade samma med min son när han skulle inskolas. Jag pratade med rektorn och lärarna och så som det var. I mittfält hade han inskolning i 3dagar. Så jag fick komma upp vad som var planerat på lektionerna de dagarna och fixa det hemma. :)

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Få träffa farmor eller ej? · Vecka 24 Mensvärk men ingen mens, testade negativt men har ömmande bröst och kissar ovanligt ofta. Hjälp med lite ovanliga men fina flicknamn? · Vecka 36 Sjukpenningnivå och lägstanivå · Vecka 36 Arbetsförmedlingen ..... · Vecka 27