inköp av saker!
M.p.v · Ställd 2011-08-04 · Uppdaterad 2026-09-11
Är det för tidigt?
6 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
Vi är i mitten av vecka 15 - vi har köpt lite saker som vi vet kommer att gå åt när vi har hittat på rea. :-) Säng och sängkläder har vi sen tidigare så det står uppe och väntar. Vi tänkte nog vänta med vagn och babyskydd tills vi har varit på ultraljud- 1 för att se att allt står rätt till. 2 se om det är fler än 1. Har kollat med släkt o vänner ang kläder o bebis saker:-) lycka till
Anmäl innehåll
Vi handlade nått enstaka klädesplagg i v15 kanske , mest för att jag inte kunde hålla mig tills efter RUL , men så fort vi hade varit på ultraljud så beställde vi vagn och bilstol :) alla gör ju som dom vill , men vagn och stol är nog bäst att vänta med tills efter ultraljudet om de nu skulle råka vara fler än 1 , hehe. Lycka till !
Anmäl innehåll
efter ultraljudet tror jag bestämt :) Hade köpt 1 body innan som liksom \"bevis\" och för att försöka fatta att man var gravid :P
Anmäl innehåll
vi köpte vagnen i v 24 och allt annat efter v30.. sängen satte vi upp 2 veckor innan bf, annars skulle man nog ha längtat ihjäl sig..
Anmäl innehåll
Handlade de första i vecka fem ;)
Anmäl innehåll
tack för alla fina svar!
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in