Hur länge blödde ni efter missfall?
Maho81 · Ställd 2011-06-02
6 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
En vecka som jag brukar vid mens också har jag för mig.
Anmäl innehåll
det varierar jätte mycket, kan blöda upp till 3v. sen kan det även ske att allt inte *lossnar* och då måste man skrapa. men är väldigt varierande. kram
Anmäl innehåll
du går väl till bm? så dom får följa upp dig eftersom du var rätt långt gånget, så brukar dom följa upp en genom ens missfall så att dom är säker på att \"allt åker ut\".. kram
Anmäl innehåll
Det enda de följer upp mig var att jag skulle ringa i måndags, vilket jag gjorde och de frågade ut mig om allt och konstaterade att allt nog följt med ut. Ringde igår och sa att jag fortfarande är yr och trött och fick höra att jag skulle vända mig till vårdcentralen om jag fortsatte att må så för att få ta hb test. Sen den 27 juni ska jag till gynavdelningen och göra gravtest, då ska de tydligen se om alt följt med ut eller inte. Men är inte en månad efter missfall en jäkligt lång tid om nu allt inte följt med ut?
Anmäl innehåll
Knappt en vecka tror jag.. Men när jag fick missfallet var det som att jag gick igenom en \"miniförlossning\" hemma. Kom ut en klump (moderkaka) stor som en näve ungefär, sen var det över. Var i vecka 13.
Anmäl innehåll
Jag blödde i en månad när jag fick mitt MF men jag fick göra en skrapning efter 12 dagar för den kom inte ut. Så allt som allt var det en månad.
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in