← Alla frågor

Hjälp! Vinrött/brunt blod vad kan detta vara?

Mirkken_89 · Ställd 2013-07-15 · Uppdaterad 2026-09-07

Hej! Igår var jag på toaletten som vanligt,

och jag gick in i köket. Efter några minuter blev jag kissnödig igen och det kändes som om jag skulle kissa på mig.

Jag sprang till toaletten och då märkte jag vinrött/ brunt blod, och det kom jätte lite. Efter det har jag inte blött någonting. Jag skulle ha fått min mens igår, men det har jag ännu inte fått. Gjorde gravtest ungefär för 3 dagar sedan som visade negativt.

Jag har ca i en vecka haft jätte ömma bröst, hungrig var andra timme, och är jätte trött hela tiden har som ingen energi alls. Jag är orolig över blodet snälla nån som vet vad det kan vara?

Kan det vara tidig missfall eller nidblödning?

eller nått annat.

Tacksam för svar. Mvh. Maria :)

Skriv ett svar

1 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

Hej! Har läst att brunt blod är ett gammalt blod, antar att det inte är ngn missfall då du inte har plussat, sen har du ju skrivit om att du skulle haft mensen igår tycker du ska avvakta några dar men känner du dig orolig så ring en mvc imorgon! Lycka till.

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Någon som varit ung och steriliserat sig? · Vecka 26 Vanligt att vara utan symptom? Hur viktigt är det att ta gravtest med morgon-urinet? · Vecka 3 Törstig och torr i mun · Vecka 5 Extremt tidiga tecken på graviditet? HJÄLP