← Alla frågor

Hjälp?

mammma2012 · Ställd 2012-04-21 · Uppdaterad 2026-09-06

Har en son på 3 m och i morse så satte sig hans storebror på honom
När han låg i sin vagndelen han har kommit in i någon trots för han har aldrig gjort honom illa innan , snälla inga påhopp .

Skriv ett svar

7 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

Vad är frågan?

0
Anmäl innehåll

Om de behövs kollas upp ???

0
Anmäl innehåll

Är bebisen inte som har brukar vekarar den ha ont ? Var det en längre tid storebror satt på honom? Svårt att säga om du ska kolla upp det. Tror i det är någon fara ring 11 77 dem är duktiga och brukar hjälpa en ned sin oro.

0
Anmäl innehåll

Okej va på toa och han började skrika okej finns inte sånt här som man kan ringa kommer först till sommaren , okej Ne han är som vanligt och när jag känner på kroppen så reagerar han inte på som han har ont ! Usch känner mig som världens sämsta mamma :/ skulle bara springa och kissa då jag fått livmoderframfall och svårt att hålla tätt och han har alltid varit så snäll innan så från och Ne nu kommer jag inte ha bebisen på golvet när jag ska kissa

0
Anmäl innehåll

Alla kan ju ringa sjukvårdsupplyssningen 11 77.. Nä tror inte det är något fel om du inte märker att han har ont. Sånt händer storebror tänkte nog inte efter han tyckte nog det såg mysigt ut och ville ligga där med. Sånt händer, man kan inte hindra baran att de slår sig, min dotter ramla av vagnen för hon envisades om att stå och jag satte henne ner gång på gång men hon fixa att ramla av ändå, vi fick rysa in till akuten som tur var så var hon ok men man blir orolig och känner sig jätte dålig man vill ju inte att ens barn ska skada sig men man kan i te hindra barn från att slå sig:) lycka till..

0
Anmäl innehåll

Du ska inte känna dig som en dålig mamma. Det kan hända vem som helst. Jag gjorde samma sak, lillen på 3veckor låg i vagnen utanför toan när jag kissade, så hörde jag kvävande ljud och min 2åring tryckte ned äpplen i halsen på honom. Han ville bara vara snäll och mata honom. Det gick bra som tur va. Oroa dig inte.

0
Anmäl innehåll

Okej de går inte ringa 1177 här jag bor för öppnas först till våren sa dom , fast bör jag kolla upp de är orolig att de hänt något men han är sig själv och skrattar och får inte ont om jag tycker på hans revben och magen ,

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Få träffa farmor eller ej? · Vecka 24 Mensvärk men ingen mens, testade negativt men har ömmande bröst och kissar ovanligt ofta. Hjälp med lite ovanliga men fina flicknamn? · Vecka 36 Sjukpenningnivå och lägstanivå · Vecka 36 Arbetsförmedlingen ..... · Vecka 27