hej jag har en konstig känsla i magen
pippi40 · Ställd 2010-07-29 · Uppdaterad 2026-10-27
5 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
Enklast är väl att ta ett test?:) Det finns de test som funkar redan en dag efter beräknad mens på apoteket. Tycker inte alls du är töntig! Lycka till!!
Anmäl innehåll
Hejsan. Låter som en helt normal reaktion tycker jag. Bästa resultatet blir om du går till kvinnohälsan och tar ett blodprov. HcG-test är ju lite bättre . Lycka till!!
Anmäl innehåll
förstår dej precis.. var lite småivrig på att bli gravid även om vi skulle vänta lite.. de va vad min sambo sa iallafall men jag trodde verkligen jag var gravid månaden före jag blev, jag hade alla symptom som finns.. men mensen kom.. lite ledsen blev man ju! och sen följande månad när jag blev trodde jag inte på de.. mensen var 6 veckor försen men jag vägrade ta ett test för jag ville inte bli besviken igen.. sen kom illamående i vecka 7 och då köpte min sambo ett test och thaaaadaaaa GRAVID stod det... jag blev mest överlycklig och min sambo chockad :D hahaha så jag håller tummarna superhårt för dig :D om det inte bli nu kommer det flera möjligheter :) Lycka till!!!!
Anmäl innehåll
alltså jag måste korregera lite :D inte i vecka 7 utan den sjunde veckan mensen var sen :D blev lite fel
Anmäl innehåll
tack för alla svar jag fått
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in