← Alla frågor

Vecka 5

har ont nar jag kissar????

hero barzan · Ställd 2012-01-07

hejjj

jag kissar for mycket och har ont och den luktar ?

och har fortfarande ont i magen o ryggen

igar gick jag och gjorde scan for att de barn den var jatte liten bara 5 v . men jag blev jatte glad ..

tack

Skriv ett svar

5 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

Jag tror att du har fått URINVERKSINFIKTION eller rent av NJURBÄCKENINFLAMATION, uppsök läkare om gå ände.

0
Anmäl innehåll

Ja alltså även om man ej är gravid så ska man ju kolla upp när man har ont vid toabesöken, ring din vårdcentral.

0
Anmäl innehåll

mm jag har ring...kl.16.00 jag har tid idag.. tack for ni svarat..... :) kram

0
Anmäl innehåll

Urinvägsinfektion kan det vara, men hade det varit njurbäckeninflammation hade du skrikit i smärtor så det kan jag utesluta direkt :) Men du borde nog gå och göra ett test för UVI hos destrikts-ssk.

0
Anmäl innehåll

jag var hos lakare igar hon sa de inflamation vet ej vad..hhh sa fick jag tabletter... tack for ni svarar kramar .......:)

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Någon som varit ung och steriliserat sig? · Vecka 26 Vanligt att vara utan symptom? Hur viktigt är det att ta gravtest med morgon-urinet? · Vecka 3 Törstig och torr i mun · Vecka 5 Extremt tidiga tecken på graviditet? HJÄLP