← Alla frågor

Vecka 26

har mitt vatten gått?

cassiekarlsson · Ställd 2010-02-28 · Uppdaterad 2026-09-10

Jag har förmodligen fått urinvägsinflammation och fick medicin igår. Men igår kom det lite blod i trosan och nu idag så kom det en slämmig och lite blodig gäga ut. Efter det så har det kommit lite vattenliknande, fast lite mörkare, vätska ut. Jag undrar om det kanske är vattnet som gått eller om det är något annat?

Någon annan som varit med om detta?

Skriv ett svar

2 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

jag skulle ringt 1177 o berättat vad som hänt... kanske är det helt normalt, men för o lugna mig själv skulle jag ringt.

0
Anmäl innehåll

MM håller med leolah..ring sjukvårdsupplysningen,men det låter väldigt onormalt då du bara e 26 veckor gången.men alltid bra å ta reda på de.

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Måste man ta gravtest på morgon urinet? Hur tidigt kände du av att du var gravid? Skillnad på ömma bröst vid pms och graviditet? · Vecka 2 Nidblödning? Missfall? Jättetidig mens? när börjar magen synas hos förstföderskor · Vecka 12