Fler mammalediga i vänersborg/trollhättan?
ana-s · Ställd 2012-03-20
Undrar om det är fler som går hemma med en liten en? Jag har en son på snart 6 veckor, och är hemma med någon. Bor i Vänersborg/trollhättan området, någon mer?
Känner ingen här som har fått barn, och skulle vara kul att ha någon att prata med, ta en fika med mm. Någon? =D
6 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
Jag är hemma med min son ett år till, han är sju månader nästa vecka det lilla skruttet :)
Anmäl innehåll
Jag har börjat plugga distans medan pappa är ledig stället :) Men min tjej är 14 månader så hon är ganska mycket äldre!
Anmäl innehåll
Vart bor ni då? :) Jag bor i Brålanda, en bit utanför Vänersborg. Flyttade hit i december, så som sagt känner jag ingen här, dessutom är det ganska svårt att komma in i ett litet samhälle.... Men det är väldigt trist att inte ha någon att träffa och umgås med!
Anmäl innehåll
Vi bor i Trollhättan, lite ute på landet :)
Anmäl innehåll
Håller med dig, man måste ut och träffa lite människor annars blir man galen
Anmäl innehåll
Jag bor på landet i trollhättan med :) Jag är uppvuxen i det här samhället, (flyttade ifrån och sen tillbaka igen) men det är ändå svårt att som mamma att träffa folk om man inte känner någon sen innan som har barn.
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in