Era bästa tips
annakarink · Ställd 2011-08-31 · Uppdaterad 2026-09-13
5 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
Ha tålamod och var inte för ivriga, för vissa kan det ta hur lång tid som helst och det kan till och med ta längre tid om du stressar upp kroppen. Försök pricka din ÄL.
Anmäl innehåll
Vi hade mycket sex!:) funkade riktigt bra, blev en på 3 mån.
Anmäl innehåll
Har hört att ju mer man tänker på det ju mer stötter din kropp bort det. Så de bästa ä väl att ha mycket sex och inte tänka så mycket :D *ler*
Anmäl innehåll
Hej. Mitt tips är att använda dig av ÄL test. Då vet du exakt när du har ÄL & är ju nyckeln till att bli gravid. Men övertänk inte allt. Lycka till Kramar
Anmäl innehåll
Vi hade sex varje dag under, innan och efter ägglossningen. Det tog ca 3 månader innan jag blev gravid, tyvärr blev det ett missfall då men vid nästa ägglossning tog det sig ordentligt :) Men alla är olika och försök att inte stressa fram något. Ta det som det kommer :)
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in