Decembermammor =)
Evelina_83 · Ställd 2011-06-25 · Uppdaterad 2026-09-13
9 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
Jag är beräknad till den 19 december. Är i vecka 15 nu. Jag pratar gärna :)
Anmäl innehåll
Ohh nån som är nära mig =) har BF 23:e =) Hur mår du hittils i din graviditet?
Anmäl innehåll
Ska kanske få i slutet av december!:-) när vi var på vul sa dom att fostret var stort, och dom trodde jag kunde vara tre två veckor längre gånget, men dom kollar och flyttar fram/bak en på rul så får se, annars trodde jag att jag skulle få i början på januari.;-)
Anmäl innehåll
Väntar andra barnet, beräknad den 29e nov enligt vul. Men är nåstan övertygad om att det blir ett decemberbarn eftersom jag gick 2 veckor över tiden med dottern och min mamma har fött allt 3 barn i v 42.
Anmäl innehåll
Ohhh ska bli spännande att se när våran bebisar vill titta ut =) Hur mår ni annars? Har illamåendet gått över? Magen blivit större? Kännt av bebis nåt?=)
Anmäl innehåll
Hej =) Är beräknad till den 15 december. Tror det lilla livet tittar ut lite tidigre då de två förra har kommit innan BF. Jag mådde jätteilla fram till för två veckor sen men nu är det betydligt bättre! Min mage är inte speciellt stor - kan fortfarande ha mina vanliga byxor. Kände de första rörelserna för ett par dagar sen. Lycka till alla blivande mammor och hoppas att vi kan följas åt här inne =)
Anmäl innehåll
Jag är beräknad 12/12 ;-) Väntar vårt andra barn... Har faktiskt mått bra inge illamående men sååå otroligt trött och det är jag fortfarande... Roligt att följas åt ;-)
Anmäl innehåll
Lägger till er som vän så följs vi åt under gravidteten =)
Anmäl innehåll
Väntar vårt första barn i December (18:e) Kul att följas åt!
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in