← Alla frågor

Början på en graviditet?

vindruvan · Ställd 2015-04-21 · Uppdaterad 2026-09-18

Hej!

Tankarna snurrar...vi har två barn och hoppas nu på att få ett tredje.

Min fundering är nu att jag fick 4-5 dagar efter äl, (ursäkta mina helt ärliga ordval som kanske äcklar ngn) blödning med en lite slemklump i helt appropå vid ett toabesök. Det kom i toastolen och slutade meddetsamma. Däremot har jag haft en del molande och stickande känsla sedan dess. Två dagar senare hände exakt samma sak vid ett toabesök och slutat igen. Nu är det fortfarande molande och stickande.

Vad tror ni? Kan detta ha varit en sk nidationsblödning?? Nästa mens är beräknad till den 30/4. Såklart hoppas jag ju lite på nid, men tanken slog mig inte förrän dagen efter den första blödningen.

Tack för att ni orkat läsa min fundering:)

Hoppas på svar:)

Skriv ett svar

2 svar

Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.

Jag förväntar mig förstås inget svar, men hoppas på att få ta del av era erfarenheter:)

0
Anmäl innehåll

Vill inte väcka några förhoppningar, men det låter ju som en nidblödning.. Bara att vänta och se! <3 Lycka till <3

0
Anmäl innehåll

Svara på frågan

Du måste vara inloggad för att svara. Logga in

Relaterade frågor

Måste man ta gravtest på morgon urinet? Hur tidigt kände du av att du var gravid? Skillnad på ömma bröst vid pms och graviditet? · Vecka 2 Nidblödning? Missfall? Jättetidig mens? när börjar magen synas hos förstföderskor · Vecka 12