Är det normalt att spy nu?
Eliza · Ställd 2009-10-11 · Uppdaterad 2026-09-08
7 svar
Svaren sorteras efter hur hjälpsamma andra tyckt att de var.
Jag har spytt hela graviditeten,,, ibland har de lagt sig nån vecka för att sen komma tillbaka igen,, så vi är ju två då ialla fall som gjort de!!å räknas de nog som normalt :) Lycka till
Anmäl innehåll
Är "bara" i v16+0 men jag spyr varje dag!
Anmäl innehåll
Hej! jaghar spytt mig igenom alla mina graviditeter från början till slut!!! hoppas för din skull att det ger med sig snart! för det är drygt att spy flera ggr om dagen varje dag i 10 månader.
Anmäl innehåll
hej inte för att skräms eller så men har hört att om något är fel på bebisen så kan man spy och mår illa av det.. hoppas det inte är någon farra men ring in försäkerhetsskull. lycka till
Anmäl innehåll
Okej! Tack för era svar! Det är just bara på morgonen det har hänt nu, så det händer ju inte mer än en gång om dagen. Hoppas bara jag slipper det i morgon då det är dax att jobba.
Anmäl innehåll
Finns dem som spyr senare i en graviditet med. Har hänt mig några ggr kring den vecka du är i.
Anmäl innehåll
Tack tack igen för era svar. Har inte spytt något idag så jag hoppas det bara va något tillfälligt!
Anmäl innehåll
Svara på frågan
Du måste vara inloggad för att svara. Logga in